W dniu 17.03. i 24.03.2018 r. nasi wychowankowie wzięli udział w Turnieju Halowej Piłki Nożnej w Stalowej Woli. Organizatorem tego wydarzenia było Stowarzyszenie Opieki nad Dziećmi „Oratorium” im. bł. ks. Bronisława Markiewicza w Stalowej Woli. Grali w dwóch kategoriach:

  • 2008- 2011 drużyna mieszana
  • 2005- 2007 chłopcy

Obie drużyny spisały się na medal. Mimo wysokiego poziomy grali do samego końca i co najważniejsze- nie poddawali się. Dla młodych piłkarzy to nowe doświadczenie. Mogli zmierzyć się z drużynami z innych miast. Teraz maja jeszcze większą motywację, bo jak sami powiedzieli: „bierzemy się jeszcze bardziej do roboty, aby za rok znowu tutaj wrócić i dać z siebie wszystko”.

W nagrodę udało nam się wybrać do pięknego miasta jakim jest Sandomierz. Wychowankowie zwiedzili Rynek Starego Miasta. Udali się do Podziemnej Trasy Turystycznej, gdzie Pani Przewodnik przekazała im mnóstwo wiedzy historycznej na temat tego miejsca.  Zobaczyli także główny zabytek- Bramę Opatowską oraz taras widokowy, gdzie podziwiali piękną panoramę miasta. Kolejną atrakcją było Muzeum Figur Woskowych Ojca Mateusza. Bardzo słodko zakończyli dzień otrzymując w prezencie krówki Sandomierskie.