Śpiewamy: Któż jak Bóg!

Nasze solistki: Ania, Wiktoria i Marta pięknie zaprezentowały się na Festiwalu Piosenki w Tuligłowach. Zespoły i soliści wykazali się bardzo dobrym poziomem, ale Wychowanki Oratorium także zdobyły podziw i uznanie. Jury przyznało im trzecie miejsce. Poniżej informacje o Festiwalu i fotografie pobrane ze strony Archidiecezji Przemyskiej:

„W sobotę, 16 czerwca 2018 r., w parafii pw. św. Mikołaja Biskupa przy Sanktuarium Niepokalanej Matki Dobrej Nadziei w Tuligłowach odbył się VII Festiwal Piosenki Religijnej „Któż jak Bóg”. Był on odpowiedzią na hasło obecnego roku duszpasterskiego „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”, które przypomina o obecności Ducha Świętego w życiu człowieka, na którego natchnienia mamy się zawsze otwierać. Na natchnienia Ducha Świętego był otwarty św. Stanisław Kostka patron dzieci i młodzieży, którego 450 rocznicę śmierci w 18 roku życia obchodzimy 15 sierpnia 2018 r. Życie św. Stanisława Kostki, choć odległe czasowo, może inspirować także współczesną młodzież, dzieci. Święty wskazuje, jak być wiernym powołaniu wobec wielu życiowych przeciwności. Organizatorzy podczas tego Festiwalu zapragnęli, aby po raz kolejny podziękować, uwielbiać i wyśpiewać radość, że Bóg nas prowadzi, że nie jesteśmy sami na naszej drodze życia, że mamy naszych aniołów i świętych.

Na scenie prezentowane były piosenki o tematyce anielskiej, powołaniowej i o świętych. Podczas występów dzieci i młodzież podzielili się swoją wiarą i swoimi zdolnościami wokalnymi i muzycznymi. Przesłuchania konkursowe przeprowadzone zostały w trzech kategoriach: soliści, schole oraz zespoły wokalno – instrumentalne. Wykonawcy zaprezentowali dwie piosenki: jedna ogólnoreligijną, a druga w tematyce festiwalowej (o aniołach, świętych i powołaniu człowieka).”