Fundacja Życia Podkarpackiego „Podaruj dzieciom radość” przyszła z pomocą, by ponad 50-cio osobowa grupa dzieci z Przemyśla i okolic radośnie mogła przeżyć czas wakacji. To dzięki turniejowi sportowemu, kweście i aukcji dzieci będą mogły zobaczyć wiele ważnych i pięknych miejsc tj. Biskupin, Gniezno, Ostrów Lednicki, Lednica, Poznań… Szczegóły tych wycieczek kolonijnych podane zostaną w kolejnych newsach. Tutaj pragniemy podziękować Panu Redaktorowi Arturowi Wilguckiemu, wszystkim Pracownikom i Wolontariuszom „Życia Podkarpackiego” i Fundacji „Podaruj Dzieciom Radość” oraz wszystkim Firmom, Organizacjom oraz Ludziom Dobrej Woli, którzy zaangażowali się w Turniej Charytatywny na rzecz Oratorium, jaki odbył się 20 czerwca br na Stadionie i Kortach Czuwaju. Szczególne wyrazy wdzięczności za udział w turnieju składamy Księdzu Biskupowi Stanisławowi Jamrozkowi oraz kleryckiemu zespołowi piłki nożnej WSD w Przemyślu. Dziękujemy Parafiom, w których odbywały się kwesty (OO Reformatów, Matki Bożej Królowej Polski w Przemyślu oraz parafii w Prałkowcach), a także Kurii Arcybiskupiej i  Panu Prezydentowi Robertowi Chomie za patronat honorowy.

Zdjęcia i poniższe informacje przekazujemy za stroną internetową Życia Podkarpackiego;

Sportowe emocje, darmowe atrakcje dla dzieci oraz konkursy – tak w skrócie można opisać turniej charytatywny na stadionie i kortach Czuwaju Przemyśl. Organizatorem imprezy była Fundacja Życia Podkarpackiego „Podaruj Dzieciom Radość”. Zbieraliśmy pieniądze na dofinansowanie kolonii letniej dla podopiecznych świetlicy Oratorium.
Świetlicę odwiedza codziennie ponad 60 dzieci. Przychodzą wczesnym popołudniem po lekcjach i są tu do wieczora. Mają zapewnioną opiekę, posiłek, pomoc w odrabianiu lekcji oraz rozmaite zajęcia dodatkowe. W ten sposób nie tylko rozwijają swoje talenty, ale też nabierają pewności siebie i poczucia własnej wartości.
Oratorium prowadzą siostry ze Zgromadzenia św. Michała Archanioła (michalitki). W wakacje chcą zabrać swoich podopiecznych na 10-dniową kolonię do Oćwieki koło Biskupina (Wielkopolska). Przy okazji dzieci zwiedzą miejsca związane z początkami państwowości polskiej: Biskupin, Pola Lednickie, Poznań, Gniezno. Dla dzieci jest to jedyna możliwość letniego wyjazdu. – Gdyby nie ta kolonia, 80 procent naszych wychowanków nigdzie by nie wyjechało na wakacje, a 20 procent co najwyżej do krewnych w najbliższej okolicy – przyznaje s. Dawida Ryll, dyrektor Oratorium.
Żeby zakwalifikować się na kolonię, dzieci muszą jednak spełnić pewne kryteria. Po pierwsze muszą zaliczyć rok szkolny, a po drugie nie mogą mieć na koncie żadnych poważniejszych wykroczeń. – O tych warunkach wiedzą od początku. Jest to dla nich mobilizacja do nauki i dobrego zachowania – wyjaśnia siostra.
Dzieci za wyjazd nie płacą. A siostry z Oratorium starają się znaleźć źródła, z których mogą sfinansować kolonię. Piszą projekty, szukają sponsorów i same starają się zarobić – po procesji w Boże Ciało sprzedawali „Chlebki dobroci”. Pomóc im zgodziła się Fundacja Życia Podkarpackiego „Podaruj Dzieciom Radość”.
Aby wspomóc organizację wyjazdu dzieci na kolonię, fundacja zorganizowała turniej charytatywny na stadionie Czuwaju Przemyśl. Zabawy dla dzieci zapewniał niezawodny jak zwykle Bazyl Art. Dmuchańce i przekąski zapewniła natomiast współpracująca z naszą fundacją od wielu lat firma Galicja. O meczach piłkarskich i tenisowych piszemy obok. Zakończeniem imprezy była licytacja dwóch oficjalnych piłek tegorocznego mundialu i dwóch koszulek z autografami reprezentacji Polski. Przekazali je: Adam Lisowiec (o podpisy wystarał się Jan Domarski) i bp Stanisław Jamrozek. Łącznie otrzymano za nie 1700 zł, a cała kwota zebrana podczas imprezy to 14 tys. zł i 80 gr.
Wydarzenia sportowe
Jednym z głównych punktów programu imprezy charytatywnej na Czuwaju były mecze piłkarskie, jakie uczestniczące w nim drużyny ustaliły między sobą.
Za nim odbył się pierwszy mecz boisko główne oddano do dyspozycji księdza biskupa Stanisława Jamrozka i sióstr z Oratorium Moniki i Dawidy. Ksiądz biskup był sędzią „kapkowania” – konkurencji polegającej na podbijaniu piłki nogą. W konkurencji tej zwyciężył Kacper Kaczmarek (86 podbicia) przed Kubą Stawarzem (27 podbić). W konkurencji tej startowała też siostra Monika, która podbiła piłkę trochę mniej razy od chłopców, ale pobiła rekord wśród wszystkich sióstr zakonnych miasta Przemyśla. Dzieci uczestniczyły też w strzelaniu rzutów karnych, gdzie sędziami były obie siostry.
Multi Form – Seminarium Duchowne  5:2 (2:2)
Bramki: 0:1 Perlak, 0:2 Matusz, 1:2 Skrzypek, 2:2 Suchy, 3:2 Stopa, 4:2 Stopa, 5:2 Broszko.
Multi Form: Grzegorz Guziewicz, Michał Suchy, Bernard Stopa, Krystian Sebastianka, Maciej Krawiec, Hubert Hałajko, Paweł Domszy, Ireneusz Skrzypek, Mateusz Oronowicz, Jacek Blok, Marcin Lepszy, Marcin Broszko, Rafał Bernal, Sebastian Janusz, Jakub Małysz, Tobiasz Duda, Kacper Trelka.
Seminarium Duchowne: Marek Matwijczak, Stanisław Jamrozek, Tomasz Hałas, Damian Matusz, Krzysztof Jasiński, Daniel Pawlak, Michał Stachyrak, Jakub Pomykała, Karol Wałczyk, Sebastian Pilszak, Damian Ołowiańczyk, Rafał Bujdasz, Patryk Perlak, Wojciech Nogaj, Jakub Fajgier.
Do przerwy, kiedy na środku ataku zagrał ksiądz biskup Jamrozek reprezentacji Seminarium Duchownego szło nieźle. Prowadzili już 2:0, ale gdy powodowany obowiązkami ksiądz biskup musiał opuścić drużynę po przerwie, zespół nie był już tak groźny i dał sobie strzelić trzy gole.
Eurobus – Auto-Moto-Fan 1:0 (1:0)
Bramka: Grzegorz Gierczak
Eurobus: Łukasz Przybyszek, Grzegorz Gierczak, Rajmund Gorczyca, Bogusław Kawecki, Mariusz Błaszczyk, Rafał Kilian, Jacek Harłacz, Mariusz Franków, Marcin Dmitrzyk, Łukasz Rudnicki, Mateusz Seryło, Krzysztof Gawłowski.
Auto-Moto-Fan: Paweł Królikiewicz, Adrian Furtyk, Tobiasz Lorenowicz, Mateusz Łach, Michał Piwiński, Ariel Rogus, Kamil Bratkowski, Mateusz Komist, Sebastian Banaś, Michał Furtyk, Stanisław Zając.
Mecz był wyrównany, choć drużyna Eurobusu zaprezentowała skład, w którym więcej było byłych i aktualnie grających zawodników lokalnych rozgrywek.
Fibris – Życie Podkarpackie 4:1 (3:0)
Bramki: 1:0 Demski, 2:0 Golik, 3:0 Hajduk, 3:1 Rozputyński, 4:1 Sobol
Fibris: Piort Cisek, Marcin Gibczyński, Marcin Sobol, Tomasz Gudzelak, Michał Wojtowicz, Zbigniew Pudysz, Grzegorz Marek, Grzegorz Hajduk, Krystian Golik, Łukasz Orłoś, Mateusz Kurylak, Arkadiusz Wielgosz, Damian Demski, Jacek Wywrot, Mirosław Jabłoński.
Życie Podkarpackie: Andrzej Gwiazdoń, Grzegorz Rozputyński, Waldemar Konowalik, Michał Panek, Edmund Matrejek, Bartosz Stypka, Łukasz Czub, Rafał walaszczyk, Mariusz Franków, Krzysztof Gawłowski, Rafał Kilian, Artur Wilgucki.
Osłabiona brakiem kilku zawodników drużyna Życia Podkarpackiego nie dała rady ekipie Fibrisu – drużynie, która ma spore turniejowe doświadczenie i jest ograna na trawie i w hali. Życie wyszło jednak z honorem z tego meczu, a strzelcem bramki był niezawodny Grzesiu Rozputyński. Mógł być też drugi honorowy gol, gdyby mierzone dośrodkowanie Artura Wilguckiego zamknął któryś z jego partnerów na przedpolu Piotra Ciska.
Mecze sędziowali: Leszek i Marcin Kogutowie, Denis Rokita i Zygmunt Ziober a relacje dla mediów bezpośrednio ze stadionu przekazywał Stanisław Mach.
Turniej tenisa ziemnego
Oprócz zmagań na boisku piłkarskim, tuż obok na kortach tenisowych odbywał się deblowy turniej w tenisa ziemnego. Przystąpili do niego: Zygmunt Ziober i Renata Gilles, Jacek Bąk i Marek Urban, Leszek Jaglarz i Jan Tymec oraz Daniel Nodzak i Witold Oczko. Zawody przebiegały w niezwykle sympatycznej atmosferze, a najlepsi okazali się D. Nodzak i W. Oczko. Turniej sędziował Adam Dryś.